ČEPKELIAI – DZŪKIJA Prekės Mitai apie sidabrinius žiedus: Jūs to tikrai nežinojote!

Mitai apie sidabrinius žiedus: Jūs to tikrai nežinojote!

0 Comments


Iliustracija – pexels.com

Ar Jūsų rankas puošia sidabriniai žiedai? Nieko keisto. Betent sidabras yra dažniausiai pasirenkama medžiaga papuošalams. Tiesiog džiugina ne tik jo grožis, tačiau ir magiškos savybės, o kur dar gera kaina…

Tiesa, dažnai kasdien net nesusimąstome apie tai – kas yra šalia mūsų. Pavyzdžiui, sidabriniai žiedai. Daugelio mėgstami, nešiojami kasdien. Tačiau ar žinojote, kad jie turi magiškų galių ? Ar teko girdėti, kad papuošalas gali padėti Jums nugalėti ligas?

Sidabras nuo senovės buvo vertinamas ne tik dėl savo grožio ir blizgesio, bet ir dėl jam priskiriamų magiškų savybių. Su sidabriniais žiedais siejama daugybė mitų ir legendų, kurių kai kurios išliko iki šių dienų.

Mitas, kad sidabras negali apsaugoti nuo blogio

Sidabras nuo seno buvo laikomas apsaugos nuo blogio dvasios ir neigiamos energijos šaltiniu. Dėvint sidabrinį žiedą buvo tikima, kad galima apsisaugoti nuo piktųjų jėgų, ligų ir nelaimių. Ne veltui dažniausiai kasdien siūloma dėvėti sidabrinius papuošalus, kurie tampa ne tik stilingu stiliaus akcentu, tačiau ir Jūsų talismanu.

Mitas, kad sidabras neturi jokių galių

Sidabras siejamas su mėnuliu, todėl manoma, kad sidabriniai žiedai turi ypatingą galią per pilnatį. Kai kurie tiki, kad sidabrinis žiedas gali sustiprinti intuiciją, kūrybiškumą ir moteriškumą. Sidabriniai papuošalai dėl to yra labai rekomenduojami moterims. Ypač tinka kaip dovana.

Mitas, kad sidabro papuošalai turi blogų galių

Tikrai ne. Jie yra labai plačiai naudojami įvairiuose religiniuose ritualuose. Taip pat puikiai tinka ir įvairiems talismanams kurti.

Mitas, kad sidabro papuošalai netinka kaip vestuvių simbolis

Sidabriniai žiedai dažnai dovanojami kaip meilės ir ištikimybės simbolis. Taip pat manoma, kad jie gali pritraukti sėkmę ir gerovę. Tai gali būti puiki vestuvių dovana. Nepriklausomai nuo to – ar tikite sidabro magija, sidabriniai žiedai gali būti stilingas ir prasmingas aksesuaras, kuris papildys jūsų įvaizdį.

Mitas, kad sidabro papuošalai kenkia, o ne gydo

Kai kuriose kultūrose sidabrui priskiriamos gydomosios savybės. Sidabriniai žiedai naudojami siekiant sumažinti uždegimą, paskatinti žaizdų gijimą ir palengvinti sąnarių skausmą. Yra atlikta tyrimų, kurie rodo, kad sidabras gali padėti žaizdoms gyti. Ne veltui galima įsigyti sidabrinius tvarsčius. 

Mitas, kad sidabriniai žiedai užveria kelią bendravimui su kitu pasauliu

Sidabras kartais naudojamas kaip tarpininkas tarp gyvųjų ir dvasių pasaulio. Dėvint sidabrinį žiedą tikima, kad galima susisiekti su mirusiaisiais arba gauti žinias iš kitų dimensijų. Ne veltui dažnai religiniams ritualams yra naudojamos būtent sidabrinės žvakės.

Mitas, kad sidabriniai žiedai yra nepatvarūs

Sidabras – taurusis metalas, vertinamas ne tik dėl savo grožio ir blizgesio, bet ir dėl įvairių savybių, kurios daro jį naudinga medžiaga įvairiose srityse. 

  • Sidabras pasižymi gražiu baltu blizgesiu, kuris daro jį populiariu pasirinkimu papuošalams, indams ir dekoratyviniams daiktams gaminti.
  • Sidabras yra gana minkštas ir plastiškas metalas, todėl jį lengva apdirbti ir formuoti į įvairius dizainus.
  • Jis pasižymi puikiu šilumos ir elektros laidumu, todėl naudojamas elektronikos komponentuose, laiduose ir kt.
  • Medžiaga yra gana atsparus korozijai (ypač lyginant su kitais metalais, tokiais kaip geležis ar plienas).
  • Sidabras pasižymi antibakterinėmis ir antimikrobinėmis savybėmis, todėl naudojamas medicinoje, gaminant tvarstį, žaizdų tvarsčius ir kt.

Sidabro poveikis žmogaus organizmui nėra įrodytas moksliniais tyrimais. Tačiau sidabriniai žiedai vis tiek išlieka populiariu papuošalu simbolizuojančiu grožį, eleganciją ir turinčiu įvairias dvasines reikšmes.