ČEPKELIAI – DZŪKIJA Verslas Personalo atranka ir socialinio tinklo „LinkedIn“ vaidmuo

Personalo atranka ir socialinio tinklo „LinkedIn“ vaidmuo

0 Comments


                           „LinkedIn“ yra ne tik profesionalių tinklaraščių ir karjeros sėkmės istorijų šaltinis, bet ir nepakeičiamas įrankis personalo atrankoje. Šis socialinis tinklas yra unikali platforma, kurioje darbdaviai ir potencialūs darbuotojai gali rasti bendradarbiavimo galimybes. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip „LinkedIn“ prisideda prie sėkmingos personalo atrankos.

                           Profesionalus pirmas įspūdis. „LinkedIn“  profiliai veikia kaip virtualūs gyvenimo aprašymai, suteikiantys galimybę atspindėti savo profesinį gyvenimą, įgūdžius ir pasiekimus. Darbdaviai gali susipažinti su kandidato biografiniais duomenimis ir įsitikinti, ar jis atitinka įmonės poreikius. Taip sutaupoma laiko, kadangi darbdaviams nebereikia prašyti atsiųsti kandidatams savo CV. Taip pat ir pats socialinis tinklas leidžia nevaržomai komunikuoti karjeros klausimais.

                           Aktyvumas ir turinys. „LinkedIn“  suteikia galimybę dalintis nuomonėmis, turiniu ir profesionaliomis žiniomis iš savo asmeninės karjeros. Aktyvūs vartotojai, kurie dalinasi įžvalgomis apie savo sritį, rodo iniciatyvą ir norą nuolat tobulėti. Tai gali būti darbdavių teigiamai vertinamas aspektas, ieškant talentų ir norint arčiau susipažinti su kandidatais.

                           Darbo skelbimai ir personalo atranka. Daugelis įmonių naudoja „LinkedIn“ ne tik kaip tinklą, bet ir kaip platforma viešinti darbo skelbimams. Tai leidžia tiesiogiai pasiekti profesionalius tinklo narius, kurie atitinka konkrečios darbo vietos reikalavimus. Tai – greitesnė ir tikslingesnė personalo atrankos strategija.

                           Turinio ir rekomendacijų svarba. „LinkedIn“ leidžia naudotojams rašyti įrašus ir dalintis rekomendacijomis bei susikurti profesionalų tinklą. Dėl šio aspekto personalo atranka tampa interaktyvesniu procesu, kurio metu galima stebėti kitų atsiliepimus apie kandidatus. Šios funkcijos padeda įgyvendinti personalo atrankos tikslus: kandidatams suteikiama galimybė parodyti savo patirtį, o darbdaviams – gauti patikimus atsiliepimus apie potencialius darbuotojus.

                           Bendradarbiavimo galimybės. Įmonės gali aktyviai bendradarbiauti su kitomis įmonėmis, ieškoti potencialių partnerių ar tiesiog stebėti konkurentų ir kitų suinteresuotųjų naujienas. Tai gali būti naudinga personalo atrankos strategijos formavimui ir išplėtimui.

                           „LinkedIn“ neabejotinai yra neatsiejama priemonė šiuolaikinėje rinkoje, kuri padeda, kad tokie procesai, kaip personalo atranka vyktų sparčiau. Pasinaudoti šia platforma yra verta, siekiant padidinti savo matomumą, surasti tinkamus kandidatus ir kurti stiprų profesionalų tinklą. Tai puikus būdas užmegzti sėkmingą sąveiką su šių dienų darbo rinkos dalyviais.

Daugiau informacijos apie personalo atranką: https://personalogrupe.lt/lt/personalo-atranka